Záverečná fáza hodnotenia lesníckych projektov trvá už vyše rok a pol.

Dňa 4.8.2009 vyhlásila Pôdohospodárka platobná agentúra (PPA) výzvu pre opatrenie 2.1 Obnova potenciálu lesného hospodárstva a zavedenie preventívnych opatrení. Cieľom projektov bolo predovšetkým budovanie protipožiarnych lesných ciest a obnova lesov zničených kalamitami.

Dňa 14.4.2010 PPA na svojej stránke zverejnila zoznam „Zoznam úspešných Žiadostí o nenávratný finančný príspevok z opatrenia 2.1“.

Niektorí židatelia uzavreli zmluvu krátko po zverejnení tohto zoznamu, no mnohí „úspešní“ žiadatelia márne čakajú na uzavretie zmluvy o nenávratný finančný príspevok do dnešného dňa.

Problémy:
– prečo má niekto uzavretú zmluvu hneď a niekto na ňu márne čaká od apríla 2010?
– projekty mali podporiť boj proti lesným požiarom a kalamitám. Prečo nechávame naše lesy zožrať lykožrútmi a vystavujeme ich zbytočnému riziku požiaru? Kalamita vo Vysokých Tatrách a následne požiare sa ľahko môžu zopakovať!

Odkazy:
Výzva na podávanie projektov
Zoznam úspešných Žiadostí o nenávratný finančný príspevok z opatrenia 2.1
Zoznam čakajúcich schválených projektov: záujemcovia o túto informáciu si môžu porovnať vyššie uvedený zoznam všetkých úspešných so zoznamom reálne podpísaných zmlúv (Centrálny register zmlúv a zoznam zmlúv na PPA)

Príspevok bol vložený Program rozvoja vidieka. Vytvorte záložku trvalého odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *